«Шашу» фестивалі ересектер арасынан да талантты адамдарды іздемек – Т.Рахат (ВИДЕО)

Т. Рахат айтып өткендей, осы ауқымды мәдени іс-шараның басты мақсаты – қатысушыларды Қазақстанның мүсіндік байлығымен таныстыру және басқа елдермен тәжірибе алмасу.

«Қазақстанда өз шығармашылығын шет елдерде көрсетіп жатқан ұжымдар өте көп. Байқаудың абсолюттік жеңімпазын 13-20 мамырда Анталья қаласында (Түркия) өтетін «International art festival» фестиваліне қатысу күтеді. Сондай-ақ, фестиваль лауреаттарына «International art festival» фестиваліне қатысуға 20 және 50% жеңілдік берілетін сертификаттар табысталады», – деп нақтылады Т. Рахат.

Биыл іс-шараға Ресей Федерациясы (Новосибирск), Қырғызстан, Саха Республикасы қатысуда. Фестивальға қатысуға Өзбекстан Республикасы да ниет білдірді.

Ұйымдастырушы қатысушылардың жас санаттары туралы да айтып өтті – болашақта жас шектеулерін алып тастау жоспарланып отыр.

«Бүгінгі фестивальдарға қатысу үшін жас шектеулері қойылған. Біздің алдағы жылдарға қойып отырған міндетіміз – жас шектеулерін алып тастау. Себебі бұл өнер фестивалі, оған барлығы қатысуы тиіс. Осы міндет бойынша жұмыс жасап жатырмыз және алдағы уақытта ересектер арасынан да таланттыларды іздейтін боламыз. Бұл өте қызықты болады деп ойлаймын», – деп бөлісті ұйымдастырушы.

Ақбота Күзекбай

Видео Арман Мұхатов