Сүт өңдеу саласында жергілікті шикізат сатып алу қарқындатылуда

Қарағанды облысы әкімінің орынбасары Серік Шайдаров Теміртауға жұмыс сапары барысында «Ren milk» ЖШС және «АЯН м» ЖШС болып қайтты. Ол сүт өнімдерін өндірудің технологиялық үдерістерімен танысып, кәсіпорын басшыларымен мемлекеттік қолдау көрсету мәселелерін және саланы одан әрі дамыту перспективаларын талқылады.
    Бұл зауыттар облыста өндірілетін сүт өнімдерінің 65%-ын, оның ішінде майлылығы 2,5% сүт және айран сияқты әлеуметтік маңызы бар азық-түлік өнімдерін шығарады. Сүт ассортименті өндірісінде теміртаулық өндірушілер консерванттарды пайдаланбайды. Барлық өнімнің заманауи сапа сертификаттары бар және Теміртау, Қарағанды және облыста, сондай-ақ Нұр-Сұлтан астанасында сатылады.
    - Біз үшін өңдеуші кәсіпорындардың жергілікті шикізатпен жұмыс істеп, тұрғындар мен кооперативтерден сүт қабылдауы өте маңызды. Сондықтан мемлекеттік қолдау көрсету бағдарламалары одан әрі шикізат сатып алуды ұлғайтуға бағытталатын болады. Қазір мемлекет тауар өндірушілердің инвестициялық салымы кезінде шығындарды субсидиялау үшін айтарлықтай қаражат бөледі. Бұл бағдарламаны одан әрі дамыту, шығарылатын өнімнің ассортиментін кеңейту үшін пайдалану қажет, - деп атап өтті Серік Шайдаров.
    Кәсіпорын басшылары шығарылатын өнімнің сапасын арттыру бойынша жүргізіліп жатқан жұмыстар, өндірісті кеңейту жоспарлары туралы айтып берді. «Ren milk» ЖШС директоры Василий Рычков тұрғындардан сүт қабылдауға зертханашылар баратын маршруттар санының артқанын хабарлады. «АЯН м» ЖШС ірімшік өндірісін жолға қоюды жоспарлап отыр.
    Кәсіпорын басшылары өнімді сату кезінде «Сауда қызметін реттеу туралы» ҚР Заңына сәйкес міндетті түрде әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына шекті сауда үстемесінің мөлшерін белгілей отырып, жеткізу шарттары жасалатынын атап өтті.
    Қарағанды облысы әкімдігінің аппараты

26 Мамыр Карагандинский зоопарк 26 Мамыр Выставки Областного краеведческого музея 27 Мамыр Выставка французского фотографа в ЭкоМузее Караганды 27 Мамыр Выставка детско-юношеского творчества 26 Мамыр Книжный клуб EKaraganda: "Стон горы" 26 Мамыр День славянской письменности 29 Мамыр Дельфинарий 2 Маусым Арт-хаус клуб "Twin Peaks": Орфей 2 Маусым Концерт студии фламенко "El Corazon" 9 Маусым Книжный клуб EKaraganda: "Убить пересмешника" 10 Маусым Тематические дни в детской библиотеке 18 Қараша Киноклуб eTV: Экстаз 26 Мамыр Концерт автора и исполнителя бардовских песен Алексея Брунова 29 Мамыр Концерт блюз-рок группы "Parovoz-SV" 1 Маусым Закрытие XXVI концертного сезона джазового оркестра 31 Мамыр Библиотечный АРТ-фестиваль 1 Маусым Парад оркестров 1 Маусым Фестиваль детских центров развития и акцию «Безопасное лето - 2019» 1 Маусым Парад колясок 2 Маусым Благотворительный спектакль

Мақтан тұтамыз!