Бизнесті жүргізу жеңілдігі: электр желілеріне қосылуды жеңілдету үшін қандай әрекеттер қолданылуда

Кәсіпкерлер үшін электр қуатымен жабдықтау жүйесіне қосылу рәсімі жеңілдетеді. Бұл көрсеткіш Doing Business рейтингіне әсер етеді. Бұл бағыттағы жұмыстар туралы ҚР ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитетінің Қарағанды аумақтық департаментінде өткен дөңгелек үстелде айтылды.
    Қатысушыларға Электр энергетикасы саласындағы заңнамалық жаңалықтар түсіндірілді. Электр қуатымен жабдықтау жүйесіне қосылу рәсімін жеңілдету және электр қуатымен жабдықтау сапасын жақсарту мақсатында жасалатын шаралар туралы департаменттің бас маманы Сәкен Сембиев баяндама жасады.
    Электрмен жабдықтау желілеріне қосу кезінде талап етілетін екі рұқсат беру рәсімі жойылды, деп атап өтті ол. Енді қажетті құжаттарды рәсімдеу аз уақыт алатын болады.
    Кәсіпкерлер үшін электр қондырғыларының белгіленген қуаты 200 кВт-қа дейін тұтынушыларды электр желілеріне қосуға техникалық шарттар беру мерзімі 14-тен 5 жұмыс күніне дейін қысқартылды. Жобалық шешімдерді энергия беруші/жабдықтаушы ұйыммен келісуге және электр энергиясын жеткізуге үш күн ішінде шарт жасасуға болады. Бұрын бұл құжаттарды рәсімдеуге 20 күннен артық уақыт қажет болатын.
    Сонымен қатар бұдан былай тұтынушылар үшін электр қондырғыларының белгіленген қуаты 5 МВт-қа дейінгі желіге қосылуға өтінім берген кезде бұрыңғыдай сыртқы электрмен жабдықтау схемасын қоса берудің қажеті жоқ. Бұған қоса, сараптамалық қорытынды бойынша талап та алынып тасталды.
    Электр энергиясын пайдалану ережелері біршама өзгерді. Бұл құжатпен қуатына байланысты жаңадан іске қосылатын немесе қайта жаңартылатын электр қондырғыларын қосуға техникалық шарттарды беру мерзімдері белгіленді. Осылайша, 200 кВт - қа дейін – 5 жұмыс күні ішінде; 200-ден 1000 кВт-қа дейін -10 жұмыс күні ішінде, 1000 кВт - тан жоғары – 15 жұмыс күні ішінде берілуі тиіс.
    Сондай-ақ техникалық шарттарды беру және қайта ресімдеу үшін төлем алынбайды.
    Құрылыс-монтаж жұмыстарына рұқсат алудың да қажеті жоқ. Жобалаушы жұмыстардың басталғаны туралы Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасына ғана хабарлауы тиіс. Оны электрондық хат ретінде жіберсе де жеткілікті.
    Мемлекеттік энергетикалық қадағалау және бақылау жөніндегі органнан электр желілеріне қосуға рұқсаты талап етілмейді.
    Электрмен жабдықтау шартын жасасудың бір апталық мерзімі үш күнге дейін қысқартылды.

26 Мамыр Карагандинский зоопарк 26 Мамыр Выставки Областного краеведческого музея 27 Мамыр Выставка французского фотографа в ЭкоМузее Караганды 27 Мамыр Выставка детско-юношеского творчества 26 Мамыр Книжный клуб EKaraganda: "Стон горы" 26 Мамыр День славянской письменности 29 Мамыр Дельфинарий 2 Маусым Арт-хаус клуб "Twin Peaks": Орфей 2 Маусым Концерт студии фламенко "El Corazon" 9 Маусым Книжный клуб EKaraganda: "Убить пересмешника" 10 Маусым Тематические дни в детской библиотеке 18 Қараша Киноклуб eTV: Экстаз 26 Мамыр Концерт автора и исполнителя бардовских песен Алексея Брунова 29 Мамыр Концерт блюз-рок группы "Parovoz-SV" 1 Маусым Закрытие XXVI концертного сезона джазового оркестра 31 Мамыр Библиотечный АРТ-фестиваль 1 Маусым Парад оркестров 1 Маусым Фестиваль детских центров развития и акцию «Безопасное лето - 2019» 1 Маусым Парад колясок 2 Маусым Благотворительный спектакль

Мақтан тұтамыз!