Қарағандыдағы «Бірыңғай есеп күні» пилоттық жобасының бірінші отырысы

«Бірыңғай есеп күні» Президент Қасым-Жомарт Тоқаевтың тапсырмасы бойынша құрылды. Жобаның аясында мемлекеттік органдардың өкілдері кәсіпкерлер алдында есеп береді және олармен өзара әрекетті жақсарту бойынша идеяларды талқылайды.
    Жиналыс Қарағанды облысы әкімі Ерлан Қошановтың төрағалығымен өтті. Оған шамамен жүз адам – басқарма басшылары, жергілікті полиция қызметі, Қарағанды облысы бойынша мемлекеттік кірістер департаменті, «Атамекен» ұлттық кәсіпкерлер палатасының өкілдері және кәсіпкерлер қатысты.
    Жиналыс әлеуметтік желілерде онлайн режимде көрсетілді. Бұл бизнесмендерге жиналысты бақылауға мүмкіндік берді. Есептеулер бойынша трансляцияны екі мыңнан астам адам көрген.
    Баяндамашыларға сұрақтар нақты уақыт режимінде келіп түсті. Кәсіпкерлерді бәрінен де салық заңнамасындағы өзгерістер және заңсыз тексерулер мәселелері, энергетикалық желілерге қосылу және құрылысқа рұқсаттарды алу тақырыптары қызықтырды.
    Отырыс нәтижелері бойынша Ерлан Қошанов бизнесмендерге электрге қосылуға рұқсат беретін энергоХҚКО жұмысын бақылау бойынша мобильді топты құру, шағын және орта бизнес үшін қолайлы микроклиматты тудыру бойынша жұмыстарды жалғастыруды тапсырды.
    Аймақ басшысы сондай-ақ осы отырыстар Қарағандыда тұрақты түрде өтетінін мәлімдеді.

Мақтан тұтамыз!