Қарқаралы ауданының Бесоба ауылында «Өнер көкпарлары» атты халық өнерінің әуесқойлары арасында көкпар өтті

Қарқаралы ауданының Бесоба ауылында «Ұлы даланың жеті қыры» бағдарламасы аясында өнер сүйер қауым арасында «Өнер көкпарлары» атты сайыс өтті. Ол Жастар жылы мен Нүркен Әбдіровтің 100 жылдығына арналды. Бұл іс-шараны Бесоба әкімдігінің, жергілікті мәдениет үйінің қызметкерлері және ауыл тұрғындары ұйымдастырды.
    - Көкпарға танымал эстрада әншілері, ақындар, айтыскерлер мен халық әндерін орындаушылар қатысты. 4 команда болды. Бұл үшінші көкпар, алдыңғы екі рет құрылысшы ауылында өткіздік. Тағы да бірнеше аудан мен ауылдарды аралап шығу жоспарда бар, - деді жарысты ұйымдастырушылардың бірі Амангелді Ахметжанов.
    Көкпардан бірінші орынды «Көкбері» командасы иеленді. Бұл командаға белгілі әнші Саят Әбдіғали жетекшілік етті. Екінші орынды Сержан Мұсайынның «Дода» командасы иеленді. Үшінші орында - ақын Айтбай Жұмабайдың «Алаш» командасы. Ал Тілеген Әділовтың «Бөрлі байрақ» командасы тізімді түйіндеді.
    Көкпардан кейін қонақтардың қатысуымен Бесоба ауылдық округінің клубында «Ауылым – алтын бесігім» атты концерт өтті. Оған ақындар, танымал эстрадалық әншілер мен халық әндерін орындаушылар қатысты. Ауыл әкімі Ержан Қуанышбаев құттықтау сөз сөйледі.
    Сондай-ақ, Бесоба ауылында аударыспақ және теңге алу жарыстары өтті.
    Аудандық әкімдікте атап өткендей, жарыс жастарды ұлттық салт-дәстүрлермен таныстыруға, ұлттық спорт түрлерін дамытуға бағытталған.