Киевкада «Рухани жаңғыру» бағдарламасы бойынша жауынгер-интернационалистерге ескерткіш орнатылды

Қарағанды облысы Нұра ауданының Киевка кентінде жауынгер-интернационалистерге арналған еркерткіш орнатылды. Жобаны «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында кәсіпкерлер қаржыландырды.
- Афган соғысы қазақстандықтардың, балаларын жоғалтқан әкелер мен аналардың есінен кетпейді. Барлық ұрпақтар өз батырларын – сол сұрапыл соғыстың барлық қиындықтарын бастан кешкен қарапайым сарбаздарды дәріптеулері қажет, - деді Нұра ауданының әкімі Ниқанбай Омарханов ескерткіштің ашылу салтанатында.
Ауғаныстандағы шайқастарға 96 нұралық азаматтар қатысқа, оның төртеуі қаза болған. Мемориалдың ашылуында барлық жауынгер-интернационалистер, қаза болған солдаттардың туғандары жиналды.
Ескерткіштің авторы – қарағандылық суретші Игорь Баграмов. Мүсіндік композиция екі бөліктен құралады. Біріншісі – солдаттың кеудесі, екіншісі – әскери керуендер өткен бұралаң тау жолдарының бейнесі.