Ерлан Қошанов 1-ші ақпанға дейін Қоғамдық денсаулық қызметтерін құруды тапсырды

Қарағанды обысының әкімі Ерлан Қошанов медициналық-санитарлық көмекті дамыту бойынша тапсырмалар берді.
- ҚР Президенті Нұрсұлтан назарбаев алдын алу шараларын үдету арқылы медициналық көмекті жақсарту бойынша нақты тапсырмалар қойды. Бізге алдағы уақытқа алғашқы медициналық-санитарлық көмекті әрі қарай дамытуға басымдылық жасау қажет. Отбасылық денсаулық орталықтарының желілерін дамыту керек, соның арқасында білікті көмекті тұрғындарға жақындатуымыз тиіс, - деді Ерлан Қошанов Елбасының «Төртінші өнеркәсіптік революция жағдайында жаңа мүмкіндіктерді дамыту» Қазақстан халқына Жолдауында алға қойылған міндеттер мен мақсаттарын талқылауға арналған актив жиналысында.
Ол мысал ретінде Қарағандыда мемлекеттік-жекеменшік серіктестік шеңберінде ашылған отбасылық денсаулық орталығын келтірді.
- Бұл тәжірибені әрі қарай жалғастыруымыз қажет. Денсаулық сақтау басқармасымен және қала мен аудандардың әкімдерімен бір апталық мерзім ішінде обысымыздың аймақтарында отбасылық денсаулық орталықтарын дамыту бойынша егжей-тегжейлі жобалары ұсыналатын болсын, - деп тапсырма берді аймақ басшысы. – Облысымыздың барлық емханаларында қоғамдық денсаулықты қорғау қызметтерін, жастар денсаулығы орталықтарын дамыту қажет. Осы орайда Денсаулық сақтау басқармасына 1-ші ақпанға дейін Қоғамдық денсаулық сақтау қызметін құруды және кезең-кезеңмен барлық алғашқы медициналық-санитарлық көмек ұйымдарында филиалдар ұйымдастыруды тапсырамын.
Сонымен қатар облыста ғалымдардың қатысуымен онкологиялық дерттермен күрес бойынша жаңа Кешендік жоспар құрылатын болады.