Қазақстанға Сенат сайлауын бақылайтын делегациялар келіп жатыр

В.К.Фоос Чиботару ханымға шақыруды қабылдағаны және сайлауды байқауға Молдова Республикасы Орталық сайлау комиссиясы өкілдерінің қатысқаны үшін алғысын білдірді.

Ол сондай-ақ Молдовадан келген әріптесін Парламент Сенатының депутаттарын сайлауды әзірлеу мен өткізу барысы туралы хабардар етті.

«Осы сайлаудың ерекшелігі – сайлауда бірінші рет таңдаушыларды электрондық тіркеудің қолданылуы. Сайлаушылардың келуі, сондай-ақ дауыс берудің алдын ала қорытындылары туралы деректер Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының интернет-ресурсында көрсетіледі. Таңдаушыларды тіркеудің электрондық жүйесі болашақта жалпыұлттық сайлауда сайлаушыларды электрондық тіркеуді енгізу мүмкіндігін әрі қарай қарастыру үшін жүйені сынақтан өткізу болып табылады» - деп атап өтті Төраға орынбасары.