• Денсаулық саласын цифрландыру қалай жүзеге асырылуда 22 Маусым, 14:00 Қазақстан бойынша Интернет желісіне қолжетімділік аудандық деңгейдегі денсаулық сақтау ұйымдарында 100% -ды (объектілер саны - 785, оның ішінде қосылғандар – 785) құрайды. Бұл туралы Денсаулық сақтау вице-министрі Олжас Әбішев мәлімдеді.
  • Мемлекеттік хатшысы Гүлшара Әбдіқалықова елшілерден сенім грамоталарын қабылдады 22 Маусым, 12:00 Қазақстан Республикасының Мемлекеттік хатшысы Гүлшара Әбдіқалықова елшілерден сенім грамоталарын қабылдады, деп хабарлады Ақорданың баспасөз қызметі.
  • Әділет саласындағы реформалар қалай жүзеге асырылуда 22 Маусым, 12:00 Бүгін Әділет министрі Марат Бекетаев халық алдында есеп берді. Әділет саласындағы жаңалықтар мен атқарылған жұмыстарды айтып өтті. Сондай-ақ, сот орындаушыларының өкілеті мен адвокаттық қызметтерге қатысты бірқатар ақпарат берді. Әділет министрлігінің жұмыс қорытындысы мен жоспары туралы келесі материалдан оқи аласыздар.
  • Мәдениет саласының дамуы - есептік кездесу 21 Маусым, 18:00 ҚР Мәдениет және спорт министрі Арыстанбек Мұхамедиұлы мәдениет және спорт саласындағы жаңалықтар мен атқарылған жұмыстар туралы халық алдында есеп берді. Министр есепті шараға қатысып отырған мәдениет саласының майталмандарын таныстырудан бастады. Сондай-ақ, Астананың 20 жылдығына қандай шаралар ұйымдастырылатыны баяндалды. Толығырақ, келесі материалдан оқи аласзыдар.
  • «Цифрлық Қазақстан» бағдарламасының ресми сайты іске қосылды 21 Маусым, 16:00 Цифрлық экономика және жаңа технологиялар мәселелері күн сайын анағұрлым өзекті болуда және оны әр саладағы мамандар, сол сияқты қарапайым азаматтар талқылауда. Бірақ бұл таңғалатын нәрсе емес, себебі жаңа өнеркәсіптік-цифрлық төңкеріс адам өміріндегі барлық салаларға қатысты.
  • Ақтөбе облысындағы жаңа кәсіпорындардың қызметі 21 Маусым, 11:00 Ақтөбе облысының Мәртөк ауданында «Зәру» пантомен емдеу шипажайы ашылды. Жоба жергілікті тұрғындарды сауықтыруға және облыс туризмінің дамуына оң әсерін тигізетіні анық. Сондай-ақ, Хромтау қаласында керамикалық тақтайшалар шығаратын зауыт іске қосылатыны белгілі болды. Ақтөбе облысы қарқынды дамып жатқан ел өңірлерінің бірі. Облыста ашылған кәсіпорындардың қызметі туралы келесі материалдан оқи аласыздар.
  • ҚР Премьер-Министрі Түркістан облысының әкімін таныстырды 20 Маусым, 18:00 ҚР Президенті Нұрсұлтан Назарбаевтың тапсырмасы бойынша Премьер-Министр Бақытжан Сағынтаев пен Президент Әкімшілігінің басшысы Әділбек Жақсыбеков жаңадан құрылған Түркістан облыстық мәслихатының сессиясына қатысты, деп хабарлады primeminister.kz.
  • Мемлекеттік қызмет көрсету мен әкімшілендіру цифрлық форматқа ауыстырылады – Б.Сұлтанов 20 Маусым, 16:00 2018 жылғы 15 маусымдағы жағдай бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің (МЖӘ) 212 шарты тіркелді, оның ішінде:610,7 млрд. теңге сомаға республикалық жобалар бойынша 4 шарт, 161,1 млрд.теңге сомаға жергілікті жобалар бойынша 208 шарт жасалды. Бұл туралы Қаржы министрі Бақыт Сұлтанов халық алдындағы есептік кездесуінде мәлімдеді.
  • Елбасының Түркістан облысын құру туралы Жарлығы –тарихи шешім – Е.Қарин 20 Маусым, 10:00 Елбасы Нұрсұлтан Назарбаевтың Оңтүстік Қазақстан облысын Түркістанға ауыстыру шешімін жұртшылық оң қабылдады. Шымкенттің республикалық маңызы бар қалалардың қатарына қосылып, облыс орталығының тарихи астана Түркістанға ауысуы аймақтың дамуына оң серпін береді. Белгілі саясаттанушылар әкімшілік-аумақтық құрылыстың өзгеруіне қатысты өз пікірлерін білдірді.
  • Рухани жаңғыру: Түркістандық өнерпаздар Астанаға тарту жасады 20 Маусым, 09:00 Елорда төрінде «Асқақтай бер, Астана!» Түркістан облысы өнерпаздарының гала-концерті өтті. Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламалық мақаласы мен Астана қаласының 20 жылдығына орай «Ән мен күй әлдилейді Астананы» атты Түркістан облысының Астанадағы мәдени күндері аясында ұйымдастырылып отыр.Сонымен қатар, елордада қолөнер және қылқалам шеберлерінің кешенді көрмесі өтті.