• Туризм саласында ШОБ әлеуетін қолдану керек –Т. Құлыбаев 18 Сәуір, 11:00
      «Атамекен» ҰКП басшысы Тимур Құлыбаев елімізде туристік саланы дамыту мен 2019-2025 жылдарға салалық мемлекеттік бағдарламаны енгізу мәселелерін сөз етті. Туризм индустриясы – шағын және орта бизнес пен қызметтер көрсету саласының толыққанды қанат жаюы үшін нағыз мүмкіндік, себебі кәсіпкерлік ресурсты тартуға әлеуеті жетеді, қомақты қаржы салуды қажет етпейді әрі жұмыс орындарын құруда жетекші орын алады.
    • Ішкі істер министрлігінің жұмысы айқын әрі жүйелі болуы керек – Қ.Тоқаев 18 Сәуір, 08:00
      Қазақстан Президенті Ішкі істер министрлігінің кеңейтілген алқа отырысына қатысты, деп хабарлады Ақорданың баспасөз қызметі.
    • Қазақстанда репродуктивті денсаулық қалай қорғалады? 17 Сәуір, 17:00
      1960 жылдары пайда болған Репродуктивтік құқықтардың жүзеге асуы үшін күресетін дүниежүзілік қозғалыс өз тәнін өзі билеу, өз болашағын өзі жасау мүмкіндігі арқылы қашан балалы болуды өзі шешу мүмкіншілігін беріп, миллиондаған әйелдердің өмірін өзгертті. Бірақ Біріккен Ұлттар Ұйымының репродуктивті денсаулықты қорғау бойынша мамандандырылған мекемесі ЮНФПА құрылған соңғы 50 жылдағы жетістіктерге қарамастан ЮНФПА жарияланған «2019 жылғы әлемдегі халық қоныстануы» баяндамасында көрсетілгендей барлық адамдардың таңдау құқығы және таңдау мүмкіндігін мәлімдеуге жету үшін әлем халқымен әлі де бірқатар нәрселер жасалуы қажет.
    • Халықаралық ынтымақтастық: Ташкентте Қазақстан-Өзбекстан туристік кеңсесі ашылды 17 Сәуір, 16:00
      Өзбекстан Республикасындағы Қазақстан жылына орай, Ташкентте Өзбекстан мен Қазақстанның бірлескен туристік кеңсесі жұмысын бастады. Бұл орталық Түркістан облысы мен Шымкент қалалық туризм басқармасының қолдауымен ашылып отыр.Кеңседе туристік өнімдер бір ортақ брендпен біріктіріледі. Алдағы уақытта екі елдің туристік операторларының қатысуымен қос аймаққа шетелдік туристерді тарту жұмыстарын жүргізілетін болады.
    • «Баспана Хит» бағдарламасының жылдық үстемесі арзандады 17 Сәуір, 12:00
      «Баспана Хит» ипотекалық бағдарламасы бойынша пайыздық мөлшерлемелер 11%-дан 10,75%-ға дейін төмендетілді, деп хабарлайды «Баспана» ипотекалық ұйымы.
    • Қ.Тоқаев «Астана» халықаралық қаржы орталығын ілгерілету үшін нақты тапсырма берді 16 Сәуір, 17:00
      Қазақстан Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев «Астана» халықаралық қаржы орталығының басқарушысы Қайрат Келімбетовті қабылдады, деп хабарлады Ақорданың баспасөз қызметі.
    • Қазақстан 120 елге тауардың 800 түрін шығарады 16 Сәуір, 15:00
      2018 жылы Қазақстанның шикізаттық емес экспорты 15,7 млрд долларды құрады және өткен жылдың сәйкес кезеңімен салыстырғанда 1%-ға артты. Химия өнеркәсібі 2,6%-ға, минералды өнімдер 14,6%-ға, машина жасау 11%-ға, азық-түлік өнімдері 7,6%-ке өсті. Бүгінгі таңда Қазақстан 120 елге 800 тауар түрін шығарады. Үкімет отырысында еліміздің шикізаттық экспорттын ілгерілету мәселелері талқыланды.
    • Үкімет: Әлеуметтік - экономикалық өсімнің көрсеткіштері жақсарды 16 Сәуір, 11:00
      Биылғы жылдың бірінші тоқсанында экономиканың өсуі жалғасып, жекелеген өңдеу секторлары екі таңбалы өсуге шықты, инвестициялар мен құрылыс айтарлықтай өсті. Инфляция деңгейі жоспарланған дәлізде. Жыл басынан бері ол 1,3%, ал жылдық мәнде – 4,8% құрады. Бұл туралы 2019 жылғы қаңтар-наурыздағы елдің әлеуметтік-экономикалық даму қорытындылары баяндалған ҚР Үкіметі отырысында мәлім болды. Толығырақ, келесі материалдан оқи аласыздар.
    • Көктемгі егіс жұмыстарына дайындық қалай жүріп жатыр 15 Сәуір, 17:00
      2019 жылы Қазақстанның солтүстік аймақтарындағы көктемгі дала жұмыстарының басталуына арналған баспасөз конференциясында Ақмола облысындағы көктемгі-дала жұмыстарының басталуы, АШҒӨО жаңа ауыл шаруашылығы техникасын сатып алу туралы АШҒӨО бас директоры Кенже Абдуллаев айтып берді.

Мақтан тұтамыз!