• Елбасы еліміздің солтүстік өңірін аралап қайтты 17 Тамыз, 18:00
      Президент Нұрсұлтан Назарбаев жұмыс сапарымен Солтүстік Қазақстан және Ақмола облыстарын аралап қайтты. Сапар барысында Елбасы астық жинау науқаны мен бірқатар мемлекеттік бағдарламалардың жүзеге асырылуымен танысты. Жергілікті дихандармен кездесіп, жағдайларына қанықты. Ақорданың ресми сайтының хабарламалары негізінде жасалған шолуды ұсынамыз.
    • Н.Назарбаев А.Есімовті қабылдады 16 Тамыз, 15:00
      Қазақстан Президенті «Самұрық Қазына» акционерлік қоғамы басқармасының төрағасы Ахметжан Есімовті қабылдады. Кездесу барысында Мемлекет басшысына «Самұрық Қазына» акционерлік қоғамының биылғы 7 ай ішіндегі қызметінің нәтижелері мен алдағы кезеңдегі жоспарлары жөнінде мәлімет берілді, деп хабарлайды Ақорданың баспасөз қызметі.
    • Елорда жаңа оқу жылына дайындықты бастады 15 Тамыз, 17:00
      Астана әкімі қала көшелерін аралап, білім ошақтарына кірме жолдарды, олардың айналасындағы қоршауларын тексерді. Ал Елорданың осы салаға жауапты мекемесінің басшысы оқу жылына дайындық және бала бақшаларға қабылдау барысын баяндады. Қала әкімі бірқатар нысандарға барып, жұмыстың қарқынын арттырып, жөндеу жұмыстарын уақтылы аяқтауға тапсырмалар берді.
    • Елбасы Н.Назарбаев ҚР Парламенті Сенатының төрағасын қабылдады 15 Тамыз, 16:00
      Кездесу барысында Мемлекет басшысына Парламенттің жоғары палатасының VI шақырылымы үшінші сессиясының негізгі қорытындылары мен алдағы сессияда қарастыратын заң жобалары жұмыстарының жоспары баяндалды, деп хабарлайды Ақорданың баспасөз-қызметі.
    • 7 айдағы жетістік 14 Тамыз, 15:00
      Еліміздің Ұлттық экономика министрінің Үкімет отырысындағы деректеріне сүйенсек, биылғы қаңтар-шілдеде, яғни, 7 айдағы ЖІӨ былтырғы осы мерзімімен салыстырғанда 4,0%-ға өскен. Өсім негізінен экономиканың 6 саласын қамтып отыр. Олар; өнеркәсіп, ауыл шаруашылығы, құрылыс, сауда, көлік және байланыс. Сөйтіп, әлеуеттің даму серпінін қамтитын қысқа мерзімді экономикалық индикатор 104,9%-ды құраған. Бұдан басқа Үкіметтің бүгінгі жиынында елдегі қаржылық ахуал, теңге бағамының төмендеу, шағын және орта кәсіпкерліктің дамуы, ауылдарды интернет желілерімен қамту мәселелері сөз болды. Strategy2050.kz шолуы...
    • Білімді шәкірт, білікті маман - ЖОО айнасы 13 Тамыз, 15:00
      Жастар алатын сапалы білім – халықты өркендетуге жолашар интеллектуалдық капитал. Ойшыл Ахмед Иүгінеки «Білген адам білімді өмір бойы іздейді» деген екен. Өткен ғасырларда айтылса да, осы сөздердің маңызы бүгін де жойылған жоқ. Өйткені, бүгінгі өмірдің басты бәсекесі – білім. Білімсіз, кәсіби біліктілігі кем маман қоғамнан өз орнын табуы неғайбыл. Міне, сол себепті, заманауи кәсіби маман болу үшін жас буын өзді-өзімен үздіксіз жұмыс істеп, өз білімдерін, кәсіби біліктіліктерін үнемі арттырып отыруы қажет. Дамыған 30 елдің қатарына ұмтылған біздің жас мемлекетіміз үшін бұл аса маңызды. Елбасы Н.Назарбаевтың да ел жастарының алдына қойып отырған басты шарты осы.
    • Н.Назарбаев: Конвенция - «Каспий теңізінің конституциясы» 13 Тамыз, 08:00
      Ақтаудағы V Каспий саммитінің қорытындысы бойынша ҚР Президенті Нұрсұлтан Назарбаев БАҚ өкілдерімен кездесті. Елбасы осы жиын мен саммитте қабылданған Конвенцияның маңыздылығын түсіндірді, деп хабарлайды Ақорданың баспасөз-қызметі.
    • Алматы –инвестициялық тартымды қалалардың көшбасшысы 10 Тамыз, 10:00
      2018 жылдың қаңтар-маусым айларында республикалық деңгейде (20.3%), бұл басқа аймақтармен салыстырғанда ең жоғарғы көрсеткіш, көтерме сауданың жартысын (48%), бөлшектеп сатудың төрттен бір бөлігінен жоғарғысын (30%) қамтамасыз етті. Қазақстан Әлемдік банктың Doing Business рейтингісі бойынша 36-шы орынды иеленіп тұр. Бұл ретте, аталмыш рейтингті шығарарда Алматы қаласының көрсеткіштері есепке алынғанын айта кету қажет. Бұл туралы KAZAKH INVEST» Ұлттық компаниясы АҚ-ның Алматы қаласы бойынша филиалының директоры Жандос Оразалиев мәлімдеді.
    • Елбасы Бас прокурорды қабылдады 09 Тамыз, 15:00
      Мемлекет басшысы Нұрсұлтан Назарбаев Бас прокурор Қайрат Қожамжаровты қабылдады, деп хабарлады Ақорданың баспасөз қызметі.